Reklamné oznámenie
E-shop ľahko & rýchlohttps://www.weblahko.skSystém WebĽahko ponúka moderné e-shop s podporou on-line platieb.
Tvorba webových stránokhttps://blog.pageride.comSpoznajte výhody balíčka služieb Premium! Aktivujte si ho na 30 dní ZADARMO.
Maj vlastné webové stránky!https://www.weblahko.skMať svoje vlastné webové stránky nebolo nikdy jednoduchšie. S WebĽahko ich môžete mať aj Vy.

Bouře duší 2019

Dráma / Historický / Vojnový
Lotyšsko, 2019, 104 min (Alternatívna 123 min)
Réžia: Dzintars Dreibergs
Predloha: Aleksandrs Grins (kniha)
Scenár: Boris Frumin
Kamera: Valdis Celmiņš
Hudba: Lolita Ritmanis
Hrajú: Lauma Balode, Rezija Kalnina, Martins Vilsons, Oto Brantevics, Raimonds Celms, Jekabs Reinis, Gatis Gāga, Renars Zeltins, Vilis Daudziņš, Greta Trusina, Ieva Florence, Oskars Holsteins, Pjotrs Karpuhins (menej)
Strih: Gatis Belogrudovs

Šestnáctiletý Arturs, rolnický chlapec z Lotyšska, se během první světové války přihlásil do armády, aby se stal hrdinou. Poté, co přežil brutalitu bojů v zákopech a ztrátu rodiny, přemítá, zda nebylo všechno jeho úsilí zbytečné... Lotyšsko. Milostný příběh šestnáctiletého Arturse přeruší první světová válka. Poté, co přijde o matku a domov, mu jistou útěchu poskytne vstup do armády, protože je to poprvé, co jsou v Ruské říši povoleny národní prapory. Válka však není taková, jakou si ji Arturs představoval – žádná sláva a hrdinství, žádná spravedlnost. Je to brutální a bolestivé. Arturs zůstane po válce, která připravila o život jeho otce i bratra, úplně sám. Rovněž zatím nedošlo k žádnému pokroku ve slibovaném rychlém ukončení války a včasném návratu domů. Arturs je jediný, kdo se chce vrátit, zatímco jeho domovina se stala hřištěm pro jiné národy. Najde v sobě sílu pro závěrečnou bitvu a nakonec se vrátí domů, aby začal od nuly, stejně jako jeho nově vytvořený stát.

  • Komentáre sú prázdne.