Reklamné oznámenie
Maj vlastné webové stránky!https://www.weblahko.skMať svoje vlastné webové stránky nebolo nikdy jednoduchšie. S WebĽahko ich môžete mať aj Vy.
Tvorba webových stránokhttps://blog.pageride.comSpoznajte výhody balíčka služieb Premium! Aktivujte si ho na 30 dní ZADARMO.
E-shop ľahko & rýchlohttps://www.weblahko.skSystém WebĽahko ponúka moderné e-shop s podporou on-line platieb.

Smrtící zatykač - Príkaz na popravu 1990

Jean-Claude Van Damme

Akčný / Dráma / Krimi
Kanada / USA, 1990, 86 min
Réžia: Deran Sarafian
Scenár: David S. Goyer
Kamera: Russell Carpenter
Hudba: Gary Chang
Hrajú: Jean-Claude Van Damme, Cynthia Gibb, Robert Guillaume, George Dickerson, Art LaFleur, Patrick Kilpatrick, Joshua John Miller, Jack Bannon, Armin Shimerman, Kamel Krifa, Larry Hankin, Paulo Tocha, Gary Carlos Cervantes, Al Leong, Conrad Dunn, Thomas Rosales Jr., Jack Rubio, Mark DiSalle, Hank Stone, Carlease Burke, Abdul Salaam El Razzac, Gerry Black, Hans Howes, Robert Winley, Michael Keyes (menej)
Produkcia: Yoram Globus, Menahem Golan, Mark DiSalle, Alan Ladd Jr.
Strih: John A. Barton, G. Gregg McLaughlin
Zvuk: Frank A. Montaño, Patrick Cyccone Jr.
Scénografia: Curtis A. Schnell
Masky: Lance Anderson
Kostýmy: Joseph A. Porro

Detektiv Burke zaskočí v opuštěném domě nebezpečného psychopata a vraha přezdívaného Sandman. Ačkoli se Sandmanovi podaří Burkea téměř zabít, dokáže ho detektiv nakonec zneškodnit, když ho postřelí. O šestnáct měsíců později se Burke stává členem speciální jednotky pro zvláštní úkoly, kterou nařídil vytvořit guvernér a pověřil úkolem vyšetřit velké množství vražd, ke kterým v poslední době dochází v Harrisonově věznici. Burke je v přísném inkognitu dopraven do vězení jako nový vězeň a jeho kontakt se skupinou zprostředkovává pouze právní zástupkyně Amanda Beckett, která vystupuje jako jeho manželka. A protože si ti dva do oka příliš nepadli, vypadá jejich fingované manželství velmi věrohodně. Za mřížemi, obklopen špínou, nepřátelstvím a nedůvěrou, se Burkovi díky perfektnímu ovládání asijských bojových umění podaří pomoci několika vězňům, od nichž na oplátku získá pomoc při vyšetřování. Dochází k dalším vraždám a situace se stává stále nebezpečnější. Je zavražděn Burkův spoluvězeň a on sám skončí na samotce, kde je krutě vyslýchán a mučen. A navíc je do věznice převezen Sandman, takže je jen otázkou krátkého času, než se jeho inkognito provalí a on se ocitne v ohrožení života. V okamžiku, kdy se Burkemu podaří zjistit, že vězňové jsou zabíjeni kvůli orgánům, zjistí Beckettová čirou náhodou, že do případu je zapleten také její nadřízený, hlavní prokurátor Vogler.

 

 

 

 

  • Komentáre sú prázdne.