Reklamné oznámenie
E-shop ľahko & rýchlohttps://www.weblahko.skSystém WebĽahko ponúka moderné e-shop s podporou on-line platieb.
Tvorba webových stránokhttps://blog.pageride.comSpoznajte výhody balíčka služieb Premium! Aktivujte si ho na 30 dní ZADARMO.
Maj vlastné webové stránky!https://www.weblahko.skMať svoje vlastné webové stránky nebolo nikdy jednoduchšie. S WebĽahko ich môžete mať aj Vy.

Sbohem, Sovětský svaze 2020

Dráma / Komédia
Estónsko / Fínsko, 2020, 91 min (Alternatívna 83 min)
Réžia: Lauri Randla
Scenár: Lauri Randla
Kamera: Elen Lotman
Hrajú: Niklas Kouzmitchev, Nika Savolainen, Ülle Kaljuste, Tõnu Oja, Pääru Oja, Jekatěrina Novosjolova, Elene Baratashvili, Dima Bespalov, Anne Reemann, Piret Krumm, Sten Karpov, Viktor Lanberg (menej)
Produkcia: Peeter Urbla
Strih: Leo Liesvirta, Andres Hallik
Zvuk: Karri Niinivaara
Masky: Jennifer Scholz, Gristina Pahmann  

Výstřední rodina Tarkkinenových živoří v Sovětském svazu. Jsou to Ingrijští Finové, největší finsky mluvící menšina v současném Rusku, a žijí v oblasti, která byla po druhé světové válce zcela rusifikována. Johannes vyrůstá u svých prarodičů v odlehlé části Leningradu. Jeho nepřítomná matka se občas vrací z práce ve Finsku, aby mu přivezla vytoužené zboží ze Západu. Johannes, který je často sám a v nesnázích, se zamiluje do své kamarádky Very. Sovětský svaz se však rozpadá a on se vydává se svou ztřeštěnou hippie matkou na dobrodružství za západním závanem svobody. Laskavý i satirický pohled na dospívání v netradičních podmínkách pojednává o univerzální touze po nezávislosti.

 

  • Komentáre sú prázdne.