Reklamné oznámenie
Tvorba webových stránokhttps://blog.pageride.comSpoznajte výhody balíčka služieb Premium! Aktivujte si ho na 30 dní ZADARMO.
Maj vlastné webové stránky!https://www.weblahko.skMať svoje vlastné webové stránky nebolo nikdy jednoduchšie. S WebĽahko ich môžete mať aj Vy.
E-shop ľahko & rýchlohttps://www.weblahko.skSystém WebĽahko ponúka moderné e-shop s podporou on-line platieb.

Vražedná modř 2018

Dokumentárny / Historický
USA, 2018, 73 min (Alternatívna 48 min)

Réžia:

 Erik Nelson

Scenár:

 Erik Nelson

Hudba:

 Richard Thompson

Hrajú:

 William Wyler (a.z.)

Produkcia:

 Erik Nelson
 
V roce 1943 se známý hollywoodský režisér William Wyler vydal do Velké Británie, aby na filmový pás zachytil průběh letecké války v západní Evropě. On a jeho tři kameramani se zúčastnili šesti náletů, které z anglických letišť podniklo americké letectvo. Harold Tannebaum a jeho kamera se z náletu na cíle ve Francii nevrátili. „Příběh létající pevnosti“ se stal jedním z nejznámějších děl historie dokumentárního filmu a právem získal v roce 1944 Oscara. Před několika lety byl nalezen materiál, který režisér Wyler do filmu nezařadil. Ten posloužil tvůrcům střihového dokumentu „Vražedná modř“ (v originále „The Cold Blue“) jako podklad pro filmový esej o válce a lidech, kteří jí prošli. V roce 2017 natočili výpovědi devíti z posledních žijících svědků – veteránů 8. letecké armády Spojených států. Úspěšně se tak pokusili připomenout atmosféru válečného léta roku 1943, kdy film Williama Wylera a jeho spolupracovníků vznikal.
  • Komentáre sú prázdne.